Prague Car Festival 2013

Letošní ročník netradiční motoristické výstavy International Prague Car Festival se nesl v duchu toho loňského a svou koncepcí na něj přímo navazoval, přesto se vše podařilo posunout o pořádný kus výše. Svědčí o tom nejen větší počet vystavovatelů, ale také dále se zvyšující zájem návštěvníků. Základní myšlenkou organizátorů je zábava, a to téměř pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví. A letos si na své přišli opravdu všichni.

Milovníci adrenalinu si mohli vyzkoušet hned po vstupu do areálu jízdy driftem s vozy EASYDRIFT a také si mohli vyzkoušet simulaci jízdy na sněhu a ledu v rámci kurzů bezpečné jízdy. Zajímavé byly jistě i jízdy na vozítkách Segway a pro děti závody se šlapadly na speciální dráze – zde se dokonce soutěžilo o diplomy a poháry. Po průchodu vstupní halou se před návštěvníky otevřelo téměř 10 000 m2 která byla zaplněna do posledního místa. Představení začalo expozicemi firem z oblasti supersportů, závodních vozů a českých i amerických veteránů. Mezi nimi patřily k nejzajímavějším exponátům rallyový speciál Martina Prokopa Ford Fiesta RS WRC, Lamborghini Aventador a dále několik vozů z dob počátků, ale i středního věku automobilismu. Na konci první haly probíhaly testy fotografické a IT techniky, kde návštěvníci měli možnost vyzkoušet své nebo zapůjčené fotoaparáty v profesionálně připraveném fotostudiu s expozicí, jež byla sestavena z nádherných vozů a slečen. Ty nepózovaly jen v tomto studiu, ale po všech halách a dodávaly tak výstavě punc spojení jemné krásy dívek se silnými stroji. V nejmenší ze čtyř částí výstavní haly probíhala soutěž v airbrushi a celodenní maraton hudby, tanečních vystoupení, debat se zástupci firem a sportovních spolků, a také finále soutěže Czech Driver Girl.

Další dvě haly již opanovali vystavovatelé a exponáty z oblasti tuningu. Více než 120 automobilů z pěti zemí Evropy bylo pastvou pro oči každého, kdo chtěl vidět upravené vozy všech možných značek a také stylů tuningu. Expozice byla vhodně doplněna společnostmi, které nabízejí příslušenství, díly a služby v této oblasti motorismu. Z vystavených vozů byli na závěr akce vyhlášeni vítězové soutěže Meguiar´s Show&Shine v mnoha kategoriích; letos poprvé také v rámci soutěže Nations Cup. Českého návštěvníka jistě potěší, že vítězem se stal majitel vozidla značky Škoda. Konec výstavní plochy byl opět o zábavě. Na pódiu se střídaly tanečnice a účastnice soutěží krásy. V sobotu se jednalo o Miss léta a v neděli pak o Miss Prague Car Festival. Tu volili sami návštěvníci na mobilních terminálech. Vedle toho také hlasovali o – v jejich očích – nejúžasnější typ automobilu na výstavě. Zde zvítězily americké koráby 60. až 70. let a hned za nimi klasické vozy Škoda. Je vidět, že staré automobily stále táhnou.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na ročník 2014.

Team Showcars